Booking.com

To nejlepší z Miami + národní park Everglades, NASA a Bahamy (ponávací zájezd)

30. 6. 2018

Florida, to je výzva pro pravé cestovatele a zážitky, na které se nezapomíná. Vykoupete se v průzračném moři na plážích v Miami, projedete se po Overseas Highway až k nejjižnějšímu bodu USA Key West, navštívíte národní park Everglades či Kennedyho vesmírné centrum a užijete si ostrovní atmosféru Baham. Připravte se na pravou exotiku, objevte s cestovní kanceláří Radynacestu.cz magické Miami a zrelaxujte na Bahamách! Termín 10 denního leteckého zájezdu je 25.1. – 3.2.2019 a cena činí 56990 Kč. Ubytování bude zajištěno ve 3* hotelích se snídaní.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Koupání na slavné pláži Miami beach
NP Everglades s jedinečnou faunou a flórou
Kouzelný svět filmu v Universal Studios
Kennedyho vesmírné centrum
Nádherné písečné pláže na Bahamách

Program zájezdu je následující:

1. DEN
Odlet z Prahy do Miami, následný transfer na hotel a ubytování.

2. DEN – Prohlídka města Miami
Prohlídku města zahájíme ve čvrti Coconut Grove ve státním parku The Barnacle Historic State Parc. V této malé oáze uprostřed velkoměsta uvidíte původní vegetaci a nejstarší dům, který se nachází na svém původním místě a který byl vybudován v 19. století. Poté budeme pokračovat procházkou ve známé čtvrti Coral Gables, vybudované v roce 1920 architektem Georgem Merrickem, který se inspiroval španělsko-italskou architekturou, typickou pru tuto oblast.

Projdeme se kolem hotelu Biltmore (byli zde ubytováni Al Capone či Judy Garlandová), Congregational Church (první kostel v této čtvrti vybudovaný ve stylu španělského baroka), Venetian Pool (jedná se o jeden z nejkrásnějších plaveckých bazénů na světě), domu architekta George Merricka, budovy radnice v Coral Gables až k Miracle Mile, nákupní ulici plné originálních obchůdků a restaurací. Nijak nás nepřekvapí množství golfových hřišť, kterých je na Floridě požehnaně. V závislosti na čase můžeme zvážit svezení známým Miami Trolley, který jezdí zadarmo po známých čtvrtích.

Po odpočinku se přesuneme do jednoho z nejkrásnějších muzeí celé Floridy, Vizcaya Museum and Gardens. Tato floridská rezidence byla vybudována v roce 1916 pro milionáře Jamese Deeringa, který si přál, aby sídlo vypadalo, jako by bylo obýváno po mnoho generací. Po jeho smrti bylo sídlo přeměněno v úchvatné muzeum, ve kterém se snoubí architektura od renesance až po neoklasicismus.

Individuální volno k nákupům na Bayside market, procházka kolem Freedom Tower (Věž svobody), American Airlines Arena (domov basketbalového mužstva Miami Heat). Po procházce kolem pobřeží se vrátíme na hotel.

3. DEN – Nejkrásnější pláž Floridy, Cocoa Beach
Celodenní výlet na mys Canaveral, na kterém se nachází Kennedyho vesmírné centrum. Na vlastní oči zhlédnete místo, ze kterého startoval v roce 1969 kosmický let Apollo 11, jehož členové posádky stanuli jako první lidé na povrchu Měsíce. Centrum je domovem NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku). Budete mít možnost podívat se na rakety, film o kosmu v IMAX kině, či vystavený raketoplán Atlantis.

Odpoledne možnost přesunu na jednu z nejkrásnějších pláží Floridy, Cocoa Beach. Odpočinek na pláži u mola spojený s možností koupání. Nocleh v Orlandu.

4. DEN – V zábavním parku uvidíte také Bradavický hrad v životní velikosti
Celodenní návštěva Universal Studios v Orlandu. Tato populární studia se dělí na dva tematické parky, které se pyšní špičkovými atrakcemi s filmovou tématikou. Zcela se ponoříme do nejznámějších filmů jako „Mumie“ nebo „E.T.“. Největší a bezesporu nejlepší atrakcí je vyhlášený Kouzelnický svět Harryho Pottera s Bradavickým hradem v životní velikosti, Příčnou ulicí a Prasinkami. Toto prostředí vás vtáhne natolik že nebudete ani věřit, že je vše fikce. V parku se dále nachází několik horských drah pro milovníky adrenalinu.

V podvečerních hodinách přejezd zpět do Miami na hotel.

5. DEN – Přírodní krásy parku Everglades
Celodenní výlet do NP Everglades, který se nachází v jižní části Floridy. Od roku 1979 je park zapsán mezi památky UNESCO. Je známý pro svou specifickou flóru a faunu a mokřiny plné aligátorů, které můžeme sledovat v jejich přirozeném prostředí.

Do parku vstoupíme hlavní bránou a po cestě budeme zastavovat na těch nejznámějších vyhlídkách a stezkách. Za zmínku stojí i řeka Pahayokee („řeka trávy“), která je hluboká jen několik centimentrů, ale v některých místech šířka přesahuje desítky kilometrů (až 80 kilometrů). V závislosti na čase možnost vyjížďky lodí (cca 1,5 hodiny) do míst těžko přístupných. Na závěr návštěva unikátní aligátoří farmy s možností zhlédnout hadí či aligátoří show a zažít jízdu po mokřadech na tzv. vznášedlech.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

6. DEN – Relaxace na Bahamských ostrovech
Pro zájemce jsme si připravili jednodenní lodní výlet na slavné Bahamské ostrovy. Ostatní budou moci využít den k individuálnímu poznávání Miami, nákupům, či návštěvě městečka Fort Lauderdale, kde je i dlouhá písčitá pláž a množství restaurací.

V brzkých ranních hodinách se vydáme objednaným transferem do městečka Fort Lauderdale, kde se nalodíme na jednu z výletních lodí, směřujících na ostrov Grand Bahama, čtvrtý největší a nejseverněji položený ostrov ze souostroví Baham. Naše cesta lodí bude trvat cca 3,5 hodiny. Na palubě lodi bude možné zakoupit drobné občerstvení. Po připlutí do městečka Freeport, hlavního přístavního města tohoto ostrova, budeme moci prozkoumat jeho okolí, ochutnat místní vyhlášené speciality, objevit kouzlo nádherných písečných pláží, relaxovat pod slunečníky, šnorchlovat nebo vyzkoušet adrenalinovou jízdu na skútrech nebo nafukovacích člunech. Tento den bude věnován především relaxaci pod karibským sluncem.

V odpoledních hodinách se opět vydáme zpět na palubu naší lodi a přejedeme na pevninu. V přístavu Fort Lauderdale nás vyzvedne transfer a vydáme se zpět k hotelu. Příjezd na hotel v pozdních večerních hodinách.


7. DEN – Dům spisovatele Ernesta Hemingwaye
V brzkých ranních hodinách se vydáme na dobrodružnou cestu po silnici Overseas Highway až do nejjižnějšího bodu USA Key West, které dělí od kubánské Havany 130 kilometrů vodní plochy. Toto městečko s nádechem Karibiku, ve kterém panuje mexická atmosféra, je perlou Floridských ostrovů.

Podíváme se k nejjižnějšímu cípu USA, tzv. Southernmost Point, tříbarevnému sloupu, který vyvolává pocit, že Kuba je tak blízko. Projdeme se po slavné Duval Street, která spojuje Atlantský oceán s Mexickým zálivem. Tato ulice plná muzeí, starých domů, restaurací a obchůdků je skutečnou klenotnicí Key Westu. Naštívíme dům spisovatele Ernesta Hemingwaye, který zde napsal slavný román Komu zvoní hrana. Hned naproti se nachází Lighthouse Museum, muzeum majáku, vybudované v roce 1848. Před odjezdem zpět bude čas na toulání se místními uličkami a ochutnání skvělé kuchyně či koktejlů.

Návrat do Miami v pozdních hodinách.

8. DEN – Slavná Miami Beach
Dopoledne návštěva The Ancient Spanish Monastery, starého španělského kláštěra. Poté odpočinek na pláži Miami Beach. Slavné pláže lemují domy ve stylu Art Deco, které se zde nachází na proslulé ulici Ocean Drive plné hudby a koktejlů. Je jich zde dohromady přes 800.

Během tohoto dne se také nabízí možnost nákupů na známé Lincoln Road Mall.

Návrat na hotel.

9. DEN – Delfíní show na Floridě
Podle časových možností návštěva námořního parku Seaquarium, proslulého hlavně díky svým velkolepým show s delfíny, popřípadě individuální program. Odpoledne transfer na letiště a odlet z Miami.

10. DEN
Přílet do Prahy.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavateleEla Maris Hotel Apts.

Protaras, Kypr
23.5.-30.5.2019 , Polopenze

19 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Torre Del Conde Garajonay

La Gomera, Kanárské ostrovy
24.5.-31.5.2019 , Snídaně

26 600 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Thalassa Mahdia Aqua Park

Mahdia, Tunisko
24.5.-31.5.2019 , All Inclusive

9 990 Kč

Pobytové, U moře, Akce
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.6
Hotel na mapě


Hotel Labranda Amadil Beach

Agadir, Maroko
25.5.-1.6.2019 , All Inclusive

13 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.8
Hotel na mapě


Jungle Aqua Park Resort

Hurghada, Egypt
25.5.-1.6.2019 , All Inclusive

17 775 Kč

Pobytové, Novomanželská sleva
Doprava: Letecky (Praha)hodnocení: 9.1
Hotel na mapě


Hotel Club Dizalya

Alanya, Turecko
28.5.-4.6.2019 , All Inclusive

12 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9
Hotel na mapě


Hotel Marina

Toskánsko, Itálie
29.5.-5.6.2019 , Polopenze

9 990 Kč

Pobytové, Vhodné pro seniory, Seniorská sleva
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,
Hotel na mapě


Hotel Arminda Hotel & Spa

Kréta, Řecko
29.5.-5.6.2019 , All Inclusive

13 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4.5, hodnocení: 8
Hotel na mapě


Concorde Luxury Resort

Severní Kypr, Kypr
29.5.-5.6.2019 , Ultra All inclusive

18 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 9.3


Hotel Pontao

Ostrov Sal, Kapverdské ostrovy
30.5.-7.6.2019 , Snídaně

30 180 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 2, hodnocení: 8.6
Hotel na mapě


Mahdia Palace

Mahdia, Tunisko
31.5.-7.6.2019 , All Inclusive

11 990 Kč

Pobytové, U moře, Akce
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Vila Arausa

Vodice, Chorvatsko
1.6.-8.6.2019 , Polopenze

4 172 Kč

Pobytové, Dítě zdarma / se slevou
Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.3
Hotel na mapě


Cavo Maris Beach

Protaras, Kypr
1.6.-9.6.2019 , Polopenze

21 520 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9
Hotel na mapě


Hotel Insula Resort

Alanya, Turecko
2.6.-9.6.2019 , Ultra All inclusive

13 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.3
Hotel na mapě


Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa

Sharjah, Spojené arabské emiráty
2.6.-9.6.2019 , Light All inclusive

24 012 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4.5, hodnocení: 8.9
Hotel na mapě


Hotel Caballero

Mallorca, Španělsko
2.6.-9.6.2019 , Polopenze

11 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Pegasos World

Side, Turecko
10.6.-21.6.2019 , All Inclusive

26 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.8
Hotel na mapě


Hotel Sindbad Club

Hurghada, Egypt
21.8.-28.8.2019 , All Inclusive

17 590 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4.5, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě