Booking.com

To nejlepší z Petrohradu + Jantarová komnata (poznávací zájezd)

14. 1. 2019

Výpravný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Petrohradu a navštívíte Carské Selo. Zatajíte dech při otevírání mostů na řece Něvě, zažijete plavbu do překrásných Petrodvorců, kterým se bez nadsázky říká Ruské Versailles a odhalíte tajemství Jantarové komnaty. Přeneste se s cestovní kanceláří Radynacestu.cz v čase do carské doby a poznejte Petrohrad! Termín pětidenního leteckého zájezdu z Prahy je 15. 5. – 19. 5. 2019 a cena činí 23990 Kč.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Fascinující lesk Jantarové komnaty
Plavbu do čarokrásných Petrodvorců
Největší světovou obrazárnu Ermitáž
Impozantní mosty nad řekou Něvou

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi v Petrohradu
Přílet na letiště Pulkovo, transfer na hotel, ubytování, podvečerní procházka městem.

Poté, co se ubytujeme, se vydáme na příjemnou podvečerní procházku po Něvském prospektu, hlavní petrohradské tepně, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov. Během prohlídky navštívíme Kazaňskou katedrálu z počátku 19. století, kterou obepíná nádherná kolonáda. V katedrále probíhá nepřetržitá bohoslužba a je v ní skryta vzácná ikona Matky Boží Kazaňské. Dále se přesuneme ke starému kupeckému dvoru Gostinyj dvor a navštívíme také pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi stojící na Gribojedově kanále. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. DEN – Zimní palác je v současnosti sídlem galerie Ermitáž
Dnešní den věnujeme procházce městem a nejvýznamnějším petrohradským pamětihodnostem, v čele s Zimním palácem ukrývajícím slavnou obrazárnu Ermitáž.

Ráno se vydáme ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě. Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem. Zájemci budou moci navštívit jednu z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodne prozkoumat.

V odpoledních hodinách se podíváme ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Zájemci se na závěr dne budou moci vydat na plavbu lodí po petrohradských kanálech, konkrétně po Gribojedově kanále, kanále řeky Mojky a řece Něvě. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3. DEN – Světoznámá jantarová komnata
Ráno se vypravíme na fakultativní výlet k Carskému Selu ukrývající dech beroucí Jantarovou komnatu. V noci nás pak v Petrohradu čeká prohlídka otevřených mostů nad řekou Něvou.

Po snídani se vydáme směrem na jih od Petrohradu. Dorazíme k usedlosti Carské Selo, rozsáhlé letní carské rezidenci obklopené parkem a zahradami. Společně navštívíme Kateřinský palác a světoznámou Jantarovou komnatu, která byla původně vyrobena v dnešním Německu, ale později byla darována carovi Petru Velikému a převezena do Ruska. Na výzdobu komnaty bylo použito celkem 6 tun cenného jantaru. Po prohlídce komnaty se vydáme na procházku po přílehájícím palácovém parku. Dále bude možné individuálně navštivit i vedlejší Alexandrovský park, kde se nachází Alexandrovský palác či například 12 malých domečků postavených v čínském stylu.

V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Petrohradu, kde nás čeká večerní individuální volno, které bude každý moci využít podle libosti. Později se zájemci mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou, které jsou hlavně za bílých petrohradských nocí jedním z hlavních magnetů města. V pozdních večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. DEN – Kaskádová fontána v Petrodvorcích
Dnes uvidíme hrobky ruských carů v katedrále a také poplujeme rychlolodí do Petrodvorců, „ruského Versailles“.

Ráno se vydáme přes strelku Vasiljevského ostrova k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města. V průběhu staletí sloužila nejrůznějším účelům, dnes je součástí komplexu Historického muzea. Půjdeme společně až ke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka celé vyvražděné rodiny posledního ruského cara Mikuláše II.

Odpoledne nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“. Zde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého, někdejší carská rezidence, na jejíž výstavbě se podíleli umělci a řemeslníci z celé Evropy. Jistě neodoláme procházce po zámeckém parku. Pro něj je charakteristické zejména velké množství fontán, celkem byste jich tady napočítali na 170. Dechberoucí je pak zejména tzv. Velká kaskáda – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav.

Zájemci budou moci navštívit také interiéry paláce. Po návratu možnost individuálního programu a ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

5. DEN
Dle letového řádu individuální program nebo rovnou transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.


Komentáře:
Helvetia De Luxe

Petrohrad, Rusko
4.11.-8.11.2019 , Snídaně

16 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Dostoevsky

Petrohrad, Rusko
2.2.-6.2.2020 , Snídaně

14 090 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Author Boutique Hotel

Petrohrad, Rusko
12.2.-14.2.2020 , Snídaně

12 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Petro Palace

Petrohrad, Rusko
23.3.-25.3.2020 , Snídaně

12 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.7
Hotel na mapě


Astoria

Petrohrad, Rusko
6.4.-9.4.2020 , Snídaně

41 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Radisson Royal St.petersburg

Petrohrad, Rusko
14.5.-17.5.2020 , Snídaně

19 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Grand Hotel Emerald

Petrohrad, Rusko
22.6.-25.6.2020 , Snídaně

16 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,