Booking.com

To nejlepší ze západního Švédska + Kodaň a Oslo (poznávací zájezd)

23. 6. 2018

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého zažijete to nejzajímavější ze západního Švédska a hlavních metropolí Norska a Dánska. Budete obdivovat barevné domky v Kodani, kouzelné rybářské vesničky v provincii Bohuslän, krásy Osla i Göteborgu. A švédská ostrovní krajina vás jednoduše dostane. Putujte s cestovní kanceláří Radynacestu.cz historií i přírodou a poznejte Skandinávii jako nikdo jiný! Termín leteckého poznávacího zájezdu je 15.8. – 20.8.2018, ubytování je zajištěno v hotelu se snídaní a cena činí 25990 Kč.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Unikátní norská muzea Fram a Kon-Tiki
Kouzelné barevné rybářské vesničky
Druhý největší most na světě – Öresund
Pohádkovou sochu Malé mořské víly

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Pohled na Oslo z přístavu
Odpoledne přílet do Osla, přesun na hotel, ubytování, prohlídka hlavní norské metropole.

Po příletu do Osla už nás bude čekat autobus Radynacestu, kterým se přesuneme do centra města, a poté nás bude doprovázet po celou dobu našeho skandinávského putování.

V odpoledních hodinách si prohlédneme centrum Osla, uvidíme královský palác, parlament, budovu moderní radnice obloženou pálenými cihlami, která představuje výrazný symbol města. Radnice je místem, kde se každoročně 10. prosince koná prestižní ceremoniál při příležitosti udělování Nobelovy ceny míru. Dále budeme obdivovat supermoderní výstavbu přístavu, kde je možné odpočinout si na pěší zóně plné obchodů a občerstvení. Poté se projdeme kolem středověké pevnosti Akerhus, která se tyčí nad osloským fjordem a spatříme také jedinečnou moderní budovu Opery (Operahuset), která byla slavnostně otevřena v roce 2008 a má připomínat ledovou kru pomalu se potápějící do fjordu.

Odjezd na ubytování.

2. DEN – Tajemný Blomsholm – švédské Stonehenge
Dopoledne strávíme prohlídkou unikátních osloských muzeí, odpoledne přesun do Švédska.

Ráno začneme návštěvou poloostrova Bygdoy, kde se nachází hned několik úchvatných muzeí. Naším cílem se stanou dvě z nich a bude pouze na vás, které zvolíte. Muzeum Fram dokumentuje úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen. Jeho hlavním exponátem je polární loď Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. Druhé ze slavných muzeí Muzeum Kon-Tiki je pojmenováno po voru Kon-Tiki, na kterém přeplavil norský spisovatel Thor Heyerdahl Tichý oceán.

Pokud byste si nevybrali z těchto dvou muzeí, pak je jedinečným zážitkem také návštěva Muzea vikingských lodí, kde můžete obdivovat tři vzácné kusy z 9. století. Nejvzácnější je loď z Osebergu, jež je bohatě zdobena a nejlépe zachována.

Po poledni se již vydáme kolem Oslofjorden na naši cestu na jih do Švédska. Naší první zastávkou bude tajuplný Blomsholm, který bývá nazýván švédským Stonehenge. Jedná se o jeden z nejstarších menhirů obestřený mnoha tajemnými hádankami. Poté se přesuneme do okolí města Tanumshede, kde na vlastní oči spatříme skalní rytiny z doby bronzové, jež jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Na závěr dne se ještě projdeme v kouzelné vesnici Fjällbacka s barevnými dřevěnými domky, kde pravidelně trávila svoji dovolenou herečka Ingrid Bergmanová.

Odjezd na ubytování.

3. DEN – Barevné rybářské domky ve vesnici Smogen
Příjemný den strávený v pobřežní provincii Bohuslän tvořené nesčetnými zátokami, ostrůvky, plážemi a rybářskými vesničkami.

Dnes navštívíme jednu z nejoblíbenějších oblastí pro letní dovolenou ve Švédsku, kterou je provincie Bohuslän rozprostírající se severně od Göteborgu podél pobřeží až k hranici s Norskem. Je tvořená pásem ostrůvků, které jsou navzájem propojené mosty a trajekty. Jedná se o neobyčejně malebnou oblast, která se vyznačuje množstvím rybářských vesniček a letovisek. Prvním, které dnes navštívíme, bude starobylý Smögen. Najdeme zde řadu zajímavých dřevěných domků, v jejichž přízemích jsou umístěny pěkné obchůdky a cukrárny. Zážitkem je návštěva některého z rybích obchodů, kde můžeme ochutnat skvělé rybí pokrmy.

Dalším místem, kam dnes zavítáme, bude město Lysekil, které je největším městem této části pobřeží. Za pozornost stojí pěkné dřevěné zdobené domy z devatenáctého století, kdy město bývalo oblíbeným lázeňským letoviskem.

Závěr dne bude patřit ostrovu Marstrand. Jedná se o zajímavý ostrov s pevností, na kterém je zakázána automobilová doprava, takže se na něj přeplavíme lodí. Ostrov je velmi oblíbený jachtaři a výletníky.

Odjezd na ubytování.

4. DEN – Výšková budova Utkiken v Göteborgu
Prohlídka druhého největšího švédského města Göteborg.

Město Göteborg je nejen druhou největší švédskou metropolí, ale také nejdůležitějším přístavem v zemi. Je protkané nádhernými třídami a vyznačuje se kosmopolitní atmosférou a širokou kulturní nabídkou. My navštívíme jeho staré město a také přístavní část. Naši prohlídku započneme na hlavním náměstí Gustav Adolfs Torg, jehož dominantou je měděná socha krále Gustava Adolfa. Dále spatříme mohutnou budovu burzy a radnici. Na přístavní promenádě zhlédneme moderní budovu Opery a výškový dům Utkiken, který je jedním ze symbolů Göteborgu. Jedná se o 86 metrů vysokou věž, ze které se otevírá ten nejlepší výhled na město. Před budovou kotví čtyřstěžník Viking, který slouží jako plovoucí hotel. Mezi další zajímavosti patří muzeum Maritiman, které je údajně největším lodním muzeem na světě či rybí kostel – Feskekôrka – nejstarší městská tržnice.

V odpoledních hodinách budeme pokračovat autobusem Radynacestu podél pobřeží na jih a zastavíme se na poloostrově Kullen. Zde navštívíme vesničku Arild, kterou tvoří shluk neobyčejně malebných a bohatě zdobených menších i větších domů. Pokračovat budeme na nejzazší výběžek poloostrova, který je chráněným přírodním územím a vystoupáme k majáku, od kterého se nám budou otevírat nádherné výhledy na moře. Budeme se kochat divokou scenérií tvořenou červenými rulovými skalami, které zvláště v podvečer při zapadajícím slunci vypadají kouzelně.

Odjezd na ubytování.


5. DEN – Románská katedrála v Lundu
Návštěva univerzitního města Lund, přejezd Öresundského mostu, odpolední prohlídka Kodaně.

Po snídani navštívíme starobylé univerzitní město Lund, jehož největší atrakcí a pýchou je velkolepá románská katedrála. Jedná se o nejvýznamnější románský kostel v zemi, jehož stavba pochází z 12. století. Největší pozornost přitahuje zdejší astronomický orloj a prostorná krypta. Dále nás čeká krátká zastávka ve městě Malmö na vyhlídce na Öresundský most. Tento most spojující Dánsko a Švédsko, byl slavnostně otevřen v roce 2000. Jde o druhý největší pevný most na světě, který je zavěšen na dvou pylonech. Celková délka přejezdu přes úžinu Öresund je 16 kilometrů, skládá se ze tří částí – podmořského tunelu, cesty přes uměle vytvořený ostrov a vlastního mostu.

Odpoledne navštívíme Kodaň, jejíž prohlídku začneme u nejznámějšího symbolu města – sochy Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena, která melancholicky hledí na připlouvající lodě. Od ní se přesuneme kolem pevnosti Kastellet ve tvaru pěticípé hvězdy postavené v 17. století k okouzlující fontáně Gefion znázorňující mýtickou bohyni dánských dějin, která podle legendy své čtyři syny proměnila ve voly. Přilehlý kostelík Sankt Albans Kirke nás okouzlí svými krásnými vitrážemi.

Budeme pokračovat k nádhernému baroknímu kostelu Marmorkirken a k zámku Amalienborg Slot, u kterého uvidíme královskou gardu v typických uniformách. Poté se přesuneme k malebnému nábřeží Nyhavn, které lemují barevné domky a kotví tu staré dřevěné lodě.

Ubytování. Večer individuální volno.

6. DEN
V brzkých ranních hodinách přesun na letiště. Odlet zpět do Prahy.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEŠpicberky – pozvání do Arktidy

9.6.-14.6.2019 , Dle programu

71 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


NORSKO JE V ČERVNU NEJKRÁSNĚJŠÍ

23.6.-30.6.2019 , Polopenze

33 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Norské fjordy a skandinávské metropole

28.6.-7.7.2019 , Bez stravy

11 790 Kč

Doprava: Autobus ()


Špicberky – plavba

2.7.-12.7.2019 , Bez stravy

177 000 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 2,


Německo – Švédsko – Norsko – Dánsko

9.7.-14.7.2019 , Bez stravy

7 390 Kč

Doprava: Autobus ()
Hvězdiček: 3,


OKRUH DÁNSKÝM KRÁLOVSTVÍM

10.7.-14.7.2019 , Snídaně

7 890 Kč

Doprava: Autobus ()
Hvězdiček: 1,


Do srdce norských fjordů

11.7.-16.7.2019 , Polopenze

30 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Norské fjordy a vyhlídky

Bergen, Norsko
15.7.-22.7.2019 , Snídaně

28 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Skandinávské metropole a norské fjordy

26.7.-4.8.2019 , Bez stravy

11 790 Kč

Doprava: Autobus ()


VODOPÁDY A LEDOVCE NORSKA – autobusem

1.8.-11.8.2019 , Polopenze

18 900 Kč

Doprava: Autobus ()


Velký okruh Dánskem a Švédskem

5.8.-12.8.2019 , Snídaně

13 950 Kč

Doprava: Autobus ()


NORSKO – NEJKRÁSNĚJŠÍ FJORDY, zpět letecky

8.8.-16.8.2019 , Polopenze

31 500 Kč

Doprava: Kombinovaná ()


Norské fjordy

9.8.-18.8.2019 , Polopenze

13 690 Kč

Doprava: Autobus ()


K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

9.8.-18.8.2019 , Polopenze

14 490 Kč

Doprava: Autobus ()


TURISTICKÉ NORSKO S NÁDECHEM ISLANDU

9.8.-18.8.2019 , Večeře

24 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


NORSKO – ZLATÁ CESTA SEVERU

17.8.-23.8.2019 , Snídaně

22 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


NORSKO NEJEN PRO 55+

20.8.-25.8.2019 , Polopenze

25 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Norsko – velký okruh krajem fjordů

26.8.-1.9.2019 , Bez stravy

10 490 Kč

Doprava: Autobus ()


To nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA (letecky z Prahy)

Oslo, Norsko
13.9.-16.9.2019 , Snídaně

14 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)