Booking.com

Top 10 z pouličního občerstvení cestou po Itálii: od jihu na sever a vždy neodolatelně

1. 5. 2019

Stravovat se na ulici může být výhra. Zvlášť když tam nejen zaženete hlad, ale ještě si pochutnáte a okusíte místní vyhlášené speciality. Při cestě po Itálii navíc poznáte, že stravovat se „na ulici“ neznamená jídlo odbývat nebo při něm snad pospíchat. Naopak. Street food je rychle po ruce, zažene menší i větší hlad, ale o gastro zážitek vás neochudí. Takže – co při cestě po Itálii nevynechat?

Nechte se inspirovat a nalaďte své chuťové buňky. Jedno je jisté – budete-li cestovat s otevřenýma očima, dobré pouliční jídlo vám neunikne. Stačí se jen rozhlížet kolem sebe a zbystřit vždy, když se někde bude utvářet fronta místních. Nebojte se ochutnávat dosud neochutnané a i při konzumaci street foodu se na chvilku zastavit a jídlo si náležitě užít.

1. Sicílie (a nejen tam): arancini

Jejich původ je trochu nejasný a chuť neodolatelná – takové jsou (sicilské) arancini. Smažené rýžové bulky se díky své oblibě rozšířily ze Sicílie do celé Itálie a můžete si je dát zejména v barech nabízejících rychlé, ale kvalitní občerstvení.

Na první pohled vypadají všechny arancini stejně, i když tvarem se někdy mohou lišit. Zeptejte se ovšem prodavačů, co se skrývá uvnitř. Nejoblíbenější jsou hutné rýžové koule plněné masovým ragů, sýrem, šunkou, rajčaty či hráškem. Rýže je někdy bílá, jindy žlutá od šafránu. Vše je obaleno ve strouhance a osmaženo dozlatova.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.