Booking.com

TOP 6 důvodů, proč navštívit Toronto: zářivé domy, hokej na úrovni i romantická večeře na věži

13. 5. 2019

Kanada není země se zrovna velkou hustotou obyvatel – právě naopak, z celkového počtu 243 zemí světa se umístila (tato druhá největší země na světě) na krásném 228. místě. Velkou hlavu si s tím Kanaďané nelámou. Většina z jejích zhruba 37 milionů obyvatel žije ve městech, a Toronto je právě tím nejlidnatějším. Proč byste měli do Toronta zamířit i vy? Tady je šest dobrých důvodů.

1. Vynalézavost nezná mezí

Jak město rostlo, začaly ceny pozemků závratně stoupat. Dnes je centrum plné vysokých skleněných mrakodrapů, z nichž některé jsou postaveny přímo nad domy i 100 let starými.

Napadlo vás někdy prodat vzdušný prostor nad svým domem? Ne? Tak podnikavé obyvatele Toronta ano. A určitě se jim to vyplatilo.

Asi nejpůsobivější budovou je Royal Bank Plaza. Svítí už zdaleka, protože její dvě budovy jsou kompletně potaženy vrstvičkou zlata. Okázalé, ale účel – vzbudit pozornost – to plní. 

2. Inspirace Evropu se nezapře

Vliv evropské architektury je v Torontu dobře znát. Příkladem budiž více jak stoletá Casa Loma, která je častým cílem turistů. Uprostřed moderního města si najednou připadnete jako ve středověku.

Extravagantní milionář, velký obdivovatel elektrické energie, si zámek nechal postavit pro svou potěchu. Ale přehnal to s náklady a nakonec se musel z honosného sídla vystěhovat…

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.