Booking.com

Uzbekistán – Samarkand z Prahy za 10 373 Kč

Středoasijské republiky se do hledáčku cestovatelů dostávají stále více. V popularitě sice téměř nedostižně vede duo K&K neboli Kazachstán s Kyrgyzstánem, nicméně velmi zajímavou zemí je i Uzbekistán, který navíc s platností od letošního února definitivně zrušil vízovou povinnosti pro české cestovatele. Odpadnutí této byrokratické záležitosti by tedy mohlo být dalším „pull faktorem“ činícím Uzbekistán více atraktivní destinací. Přihlédneme-li k aktuální solidní nabídce letenek v podání Turkish Airlines, tak máme na stole krásný tip na letní prázdninové dobrodružství. Zpáteční letenky z Prahy do druhého největšího uzbeckého města, Samarkandu, pořídíte od července do září za 10 373 Kč. 

Samarkand se nacházel přímo na Hedvábné stezce spojující Čínu s Evropou, v důsledku čehož se dnes jedná pravděpodobně o nejhezčí město v celém Uzbekistánu (od roku 2001 zapsané na seznamu Unesco). Dominantou města je majestátní náměstí Registán s trojicí krásně zdobených islámských škol – madras. Určitě se pokochejte i nádhernými mešitami, mezi nimiž z architektonického hlediska vyniká Bibi Khanym. Vynechat byste neměli ani návštěvu mauzolea Gur Emir, kde jsou pohřbeni velikáni uzbecké historie. Jednoduše řečeno – orientálních památek ve městě najdete přehršel a atmosféra Samarkandu Vás jistě pohltí. Dalším významným střediskem na Hedvábné stezce bylo 250 km západně ležící město Bukhara, taktéž zapsané na seznamu Unesco. Zážitkem bude i využití místní vlakových spojů při cestě do hlavního města Taškentu. Milovníci hor zamíří na jih země, kde se začíná směrem do sousedního Tádžikistánu zvedat pohoří Pamír.

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

Ubytování

Pokud využijete kombinaci s rychlými přestupy v Istanbulu, pak do samotného Samarkandu přiletíte skutečně  brzy ráno. Bookovat hotel však z našeho pohledu již nemá smysl. Ten bychom si rezervovali až na noc následující, přičemž bychom v něm ráno alespoň požádali o odložení zavazadel do doby než bude náš pokoj připraven. Naším tipem bude tento jednoduchý B&B Emir se snídaní v ceně za 353 Kč/os./noc. A pokud byste přeci jen pokukovali po bydlu vyšší kvality, zkuste tento skvěle hodnocený hotel Rohat za 510 Kč/os./noc opět se snídaní v ceně.

Víza

Uzbekistán na začátku letošního roku zrušil vízovou povinnost pro české turisty, jejichž pobyt v zemi nepřesáhne 30 dní, což by většině cestovatelů mělo určitě udělat radost.

 

Náhled letenky z Prahy do Samarkandu za 10 373 Kč

 

The post Uzbekistán – Samarkand z Prahy za 10 373 Kč appeared first on Zaletsi.cz.

Zobrazit celý článek


Autor: Tonda Jelinek


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.

Komentáře: