Booking.com

Věku navzdory. Junior rangerem v americkém Grand Canyonu se můžete stát klidně i ve 103 letech

15. 3. 2019

Den má sice 86 400 vteřin, ale uběhne neskutečně rychle. Tak nepromarněte šanci a dejte na dobře míněnou radu paní Rose. K návštěvě Grand Canyonu nejsme nikdy příliš staří!

Ještě než si krapínek postesknete, že jste na něco staří, představíme vám Rose Torphy z Chicaga, jejíž příklad nás nepřestává inspirovat a dojímat. Tahle 103letá dáma vám padne okamžitě do oka hlavně díky své chuti do života a nakažlivému optimismu. A co teprve, když se dozvíte, že se i ve svém věku zavázala chránit národní park Grand Canyon!   

Zatímco „Obrovský kaňon“ v americkém státě Arizona oslavil letos na konci února sto let od svého založení, Rose Torphy sfoukla na svém narozeninovém dortu ještě o tři svíčky více.

Do Grand Canyonu se vypravila společně se svou rodinou letos v lednu, tedy v době, kdy rozpočtová krize v USA odstavila správce národních parků od výplat a parky ponechala bez jejich dozoru. A zatímco svět kroutil hlavou nad pochybným vztahem Američanů k vlastní přírodě, tahle prapraprababička se rozhodla druhý nejdelší kaňon na světě chránit a podporovat.   

Jak známo, rangeři v celoročně otevřeném parku radí, zachraňují a dohlížejí na pořádek. Posláním jejich junior kolegů je především pomáhat národní park zachovat, chránit a rozvíjet. A i když tento program cílí především na mladé návštěvníky, Rose Torphy dokazuje, že ochota chránit životní prostředí není závislá na věku, zdravotním stavu ani na světonázoru.

Poprvé si do Grand Canyonu vyšlápla v roce 1985 ještě se svým manželem. Při druhé návštěvě už sice seděla na kolečkovém křesle (park naštěstí myslí i na vozíčkáře), ale to jí nijak nebránilo kochat se krásami parku a stát se jeho ochránkyní. Teď na hrudi hrdě nosí odznak parku a neúnavně přesvědčuje své okolí, že člověk není nikdy příliš starý na to, aby navštívil Grand Canyon.  

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.