Booking.com

Velký okruh Skotskem + Anglie na 12 dní za 7400 Kč

14. 7. 2017
574 přečtení

12 denní Velký okruh Skotskem + Anglie se slevou 45%. S cenovkou 7400 Kč máte nyní možnost poznat Anglii a Skotsko. Centovní agentura INVIA.cz má pro milovníky poznávacích zájezdů na svém portálu opravdu zajímavou nabídku. V termínu 20.7. – 31.7.2017 se můžete vydat na zmíněný Velký okruh Skotskem + Anglie. V ceně zájezdu je 1x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu Etap v Birminghamu, 7x ubytování ve vybavených 6lůžkových chatách (s oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi), dopravu autobusem s klimatizací a WC, trajekty, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

12 denní Velký okruh Skotskem + Anglie zde

Před lety viděl Karel Čapek tuto zemi jako krajinu jezer, vřesu, kapradí a dumavých cest, kde se každé údolí jmenuje Glen, každé jezero Loch, každá hora Ben a každý člověk Mac. Podobný náhled vám umožníme i v současnosti. Do vašeho hledáčku navíc přidáme obrysy lochnesské obludy, lahve pravé skotské whisky nebo dudáky v kostkovaných sukních. Před středověkými hrady oživíme vzpomínky na krále Macbetha či na rodinné klany, jež se podílely na utváření skotské národní identity. Dáme vám dostatek času na poznání Skotské vysočiny s jejími holými vrchy, které ostře kontrastují s hlubokými zalesněnými roklemi, prudkými řekami, hřmícími vodopády, klidnou hladinou jezer a bouřícím členitým pobřežím. Seznámíme vás se skotskými ostrovy i s pamětníky historie od megalitických monumentů, přes středověké kláštery až po kulturní metropoli země.

1. den
večer odjezd z České republiky, průjezd přes Německo, Belgii a Francii do Calais. Trajekt do Anglie. Noční přejezd do Anglie.

2. den
zastávka u středověkého hradu v Doveru. Přejezd na severozápad. Prohlídka druhého největšího britského města Birminghamu. Ukážeme si viktoriánskou i moderní architekturu v centru, obchodní dům Selfridges Jana Kaplického, opravené vodní kanály s malebnými hospůdkami a mnoho dalšího. Ubytování v Birminghamu.

3. den
přejezd do Skotska. Prohlídka centra největšího skotského města Glasgow. Zastávka na břehu největšího jezera Velké Británie Loch Lomond. Průjezd malebným údolím Glen Coe. Zastávka na vyhlídce na nejvyšší horu ostrovů Ben Nevis (1344 m). Půvabné městečko Fort Augustus na břehu Loch Ness. Příjezd na ubytování.

4. den
program u jezera Loch Ness. (hrad Urquarth, městečko Drumnadrochid (nenáročná procházka nádhernou krajinou na břehu jezera, muzeum lochnessky). Prohlídka hlavního města vysočiny Invernessu.

5. den
fakultativní výlet na ostrov Skye: zastávka u hradu Eileen Donan, hlavní město Skye Portree, poloostrov Trotternish se skalisky Kilt Rock a Old man of Storr, působivé zříceniny hradu Duntulm, nádherné výhledy na vnější Hebridya jiné (650 Kč).

6. den
cesta na severozápad ponurým krajem fjordů, hor a jezer: procházka u vodopádů Raven Falls, nádherná botanická zahrada Inverewe, jezero Loch Maree, fantastická průrva Corrieshaloc.

7. den
návštěva palírny whisky Glen Ord. Prohlídka hradu Cawdor spojovaného s králem Macbethem. Megalitická památka Clava Cairns. Slavné bitevní pole u Cullodenu, kde byla roku 1746 vybojována poslední pozemní bitva na britských ostrovech.

8. den
fakultativní výlet lodí na Orkneje: ostrov Mainland: zátoka s potopenou německou válečnou flotilou z 1 sv. války Scapa Flow, kamenný kruh Ring of Brod, 4500 staré stojící kameny ve Stenness, prehistorická vesnice Skara Brae, hlavního města souostroví Kirkwall s katedrálou sv. Magnuse postavenou již po roce 1137 z místního červeného pískovce. (550 Kč + cca 35 GBP).

9. den
celodenní výlet do nejkrásnějšího údolí skotské vysočiny Glen Affric – procházka krajem jezer, řek, vřesovišť a kaledonských borovic.

10. den
odjezd z ubytování. Vyhlídková jízda skotskou vysočinou. Prohlídka hlavního města Skotska Edinburgu, prohlídka Edinburského hradu, královský palác Holyrood, třída Royal Mile, rušná Princess Street, Katedrála sv. Jiljí. Zastávka u středověkého kláštera v městečku Melrose.

11. den
celodenní prohlídka Londýna, procházka čtvrtí Westminster – Westminster Abbey, budovy parlamentu, Big Ben, Downing street č. 10, sídlo premiéra, Buckinghamský palác, Trafalgar Square s Národní galerií, čtvrť Soho – možnost ochutnání mezinárodních i místních specialit, náměstí Picadilly a Leicester, Britské muzeum. Pro zájemce jízda metrem k londýnskému Toweru a slavnému mostu Tower Bridge. Trajekt do Francie.

12. den
odpoledne návrat domů.