Booking.com

Víkendová změna času ovlivní dálkové vlaky i regionální spoje

24. 10. 2018

V noci ze soboty 27. na neděli 28. října končí letní čas a hodinové ručičky se ve 3:00 hod. posunou o hodinu zpět. Kvůli této změně bude osm nočních dálkových vlaků Českých drah uprostřed noci hodinu čekat na odjezd podle středoevropského času (SEČ). Pokud by vlaky nezůstaly stát, jely by po změně času ve zbytku trasy o hodinu dříve. Změna se dotkne také regionálních vlaků v pražské aglomeraci. Vlaky tzv. „nočního pražského rozjezdu“ budou z metropole odjíždět ve 2:30 už podle nového času.

Dálková doprava – vlaky hodinu počkají na nový čas
Na území České republiky se změna času dotkne celkem osmi nočních dálkových spojů, které budou uprostřed noci ve vhodných stanicích hodinu stát a odjedou z nich už podle nového, středoevropského („zimního“) času. České dráhy zároveň zajistí vzájemný přechod lůžkových a lehátkových vozů mezi těmito vlaky a budou tak jako obvykle zajištěna všechna plánovaná přímá spojení.


Přehled dálkových vlaků ČD, které ovlivní přechod na letní čas
EN 406 Chopin Wien – Warszawa vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 02:03 hod. středoevropského času (SEČ).

EN 407 Chopin Warszawa – Wien vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 02:27 hod. SEČ.

EN 442 Slovakia Humenné – Praha vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 03:33 hod. SEČ.

EN 443 Slovakia Praha – Humenné vyčká ve stanici Ostrava hl.n. a odjede v 02:09 hod. SEČ.

EN 444 Bohemia Košice – Praha vyčká ve stanici Bohumín a odjede v 03:51 hod. SEČ

EN 445 Bohemia Praha – Košice vyčká ve stanici Olomouc hl.n. a odjede v 02:06 hod. SEČ

EN 476 Metropol Budapest – Praha vyčká ve stanici Brno hl.n. a odjede v 02:46 SEČ

EN 477 Metropol Praha – Budapest vyčká ve stanici Brno hl.n. a odjede v 03:15 SEČ

Noční pražský rozjezd – vlaky z Prahy hodinu počkají a pojedou už podle nového času
Víkendový posun času se dotkne také regionálních spojů v okolí Prahy. Vliv bude mít konkrétně na spoje tzv. „nočního pražského rozjezdu“, tedy vlaků, které ve 2:30 ráno odjíždějí z pražského hlavního nádraží do několika důležitých směrů (směrem do Kolína přes Český Brod i Nymburk, do Kralup nad Vltavou, Mělníka, Kladna, Berouna, Benešova u Prahy a Čerčan přes Vrané nad Vltavou).


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde


Vlaky, které se před půl třetí ráno sjíždějí na pražském hlavním nádraží, pojedou jako obvykle a na své trase v souvislosti se změnou času nikde čekat nebudou. V opačném směru ven z Prahy budou všechny tyto vlaky odjíždět už podle nového času, tedy ve 2:30 SEČ. Soupravy tak fakticky budou na hlavním nádraží hodinu stát a díky tomu je budou moci využít nejen cestující, kteří přijdou na odjezd ještě podle původního letního času, ale i ti, kteří vyrazí na odjezd už podle pozdějšího středoevropského času.

Aktuální polohu vlaků si můžou cestující ověřit v mobilní aplikaci Můj vlak, na internetových stránkách www.cd.cz/poloha nebo na lince Kontaktního centra ČD 221111122.