Booking.com

Vydejte se za krásami Islandu

10. 7. 2017
775 přečtení

Island se nachází v severní části Atlantského oceánu. Jeho pobřeží je zejména na severu velmi členité, s fjordy. Povrch ostrova je sopečný s náhorními plošinami, je zde mnoho činných sopek a horkých pramenů. Cca desetinu plochy pokrývají ledovce, jsou tu četná jezera. Většina povrchu je bez vegetace, sem tam jsou louky a řídké lesíky. Podnebí je relativně mírné, oceánské.

Pro milovníky přírodních krás představuje Island doslova ráj na Zemi. Zdejší, zatím téměř nedotčená příroda, nabízí úchvatnou podívanou na úžasná díla přírody. Tady je malá ochutnávka.

Mystická hora Helgafell se nachází v západní části Islandu, je důležitou součástí islandské historie, podle pověsti je kouzelná a při výstupu splní tři přání.

Mývatn jedno z nejkrásnějších míst Islandu, je považováno za přírodní zázrak, hlavním lákadlem je blankytně modré jezero, tato oblast je také známá vulkanickými jevy.

Zájezdy a dovolená na Island

Geysir a Gullfoss dvě zajímavosti Islandu, Gullfoss je vodopád a oblast byla vyhlášena islandskou přírodní památkou. Západně od vodopádu se nachází oblast proslulá díky horkým pramenům, které tryskají ze země. Jednou z největších atrakcí je Obrovský gejzír.

Na Island se můžete vypravit s některou z cestovních kanceláří už od necelých 20 tisíc korun za pětidenní letecký poznávací zájezd nebo se můžete na Island vypravit na vlastní pěst. Například jednosměrnou letenku do Reykjavíku můžete v září 2017 s leteckou společností Wizz air pořídit od 1339 Kč. Ubytování si pak můžete vybrat z bohaté nabídky rezervačního portálu Booking.com.Booking.com