Booking.com

Za životním zážitkem se vydejte na podzim do Japonska (poznávací zájezd)

15. 4. 2018

Pokud chcete mít na svém kontě nějaký další životní zážitek, můžete se na podzim s cestovní kanceláří radynacestu.cz vydat na skvělý poznávací zájezd do Japonska, během kterého objevíte nevšední krásy této země a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Termín poznávacího zájezdu je 24.9. – 6.10.2018 a jeho cena činí 78990 Kč. V ceně je zahrnuta letenka Praha – Tokio a Ósaka – Praha se všemi poplatky (let je s jedním navazujícím přestupem), kabinové a odbavované zavazadlo podle pravidel letecké společnosti, transfer letiště – hotel – letiště, 5x ubytování v hotelu v Tokiu, 5x ubytování v hotelu v Ósace, 10x snídaně, přesuny dle programu (autobusový transfer, vlak, šinkanzen), pojištění záruky pro případ úpadku CK.

Na co se můžete těšit:
Posvátnou horu Fudži a odpočinek v lázních
Úchvatné klášterní komplexy v Nikkó a Kjótu
Pulsující metropole Tokio a Ósaku
Čajový obřad a nádherné zahrady
Stopy novodobé historie v Hirošimě

Detail zájezdu a rezervace zde

Program zájezdu je následující:

1. DEN
Dle letového řádu odlet z Prahy.

2. DEN
Přílet do Tokia, transfer z letiště na hotel, ubytování.

3. DEN – Buddhistický chrám
Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst Tokia s průvodcem.

Prohlídku Tokia začneme ve čtvrti Asakusa, duchovním centru Starého města. Zde si prohlédneme nejnavštěvovanější tokijský buddhistický chrám Sensódži a vedlejší šintoistickou svatyni Asakusa džindža. V uličce Nakamise budeme moci zakoupit tradiční suvenýry nebo ochutnat typické rýžové krekry.

V odpoledních hodinách nás čeká plavba lodí po řece Sumidě. Po cestě uvidíme fascinující stavbu Duhového mostu (Rainbow Bridge) a dopravíme se na ostrov Odaiba, do nákupního a administrativního centra, na kterém se nachází kopie newyorské sochy Svobody, sídlo japonské televize Fuji, a odkud je také krásný výhled na tokijskou napodobeninu Eiffelovy věže.

Na závěr dne se pak metrem dopravíme do čtvrti Šibuja plné neonových poutačů, obchodů a barů. Zde si prohlédneme památník psa Hačikó, u kterého si obyvatelé města dávají schůzky.

Večerní volný čas na nákupy nebo návštěvu restaurací a barů, návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. DEN Rybí pochoutky z trhu v Cukidži v Tokiu
Dnes pronikneme do tajů japonské kuchyně, uvidíme Císařský palác a mrakodrapovou čtvrť v Tokiu.

V ranních hodinách navštívíme fascinující rybí trh v Cukidži, na kterém ochutnáme snad to nejčerstvější sushi a rybí pochoutky v celém Japonsku (Může se stát, že trh bude ve dnech, kdy budeme v Tokiu, uzavřen. V tom případě zvolíme náhradní program).

Poté nás čeká procházka čtvrtí Ginza, vyhlášené výstavní oblasti, jejíž hlavní tepně se říká „tokijská Pátá Avenue“.

V odpoledních hodinách se metrem přesuneme k Císařskému paláci a od něj se pěšky vydáme ke kontroverzní svatyni Yasukuni Jinja, oslavující japonské padlé vojáky, včetně válečných zločinců druhé světové války. Zájemci budou moci navštívit přilehlé zajímavé muzeum Jasukuni júšúkan s torpédem letadla kamikaze a samurajskými brněními.

Na závěr dne nás čeká návštěva mrakodrapové čtvrti Šindžuku, která patří k těm nejmodernějším v celém Tokiu a je vyhlášená množstvím restaurací, barů a nočních klubů.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

5. DEN – Posvátná hora Fudži
Celodenní výlet k posvátné hoře Fudži a na závěr odpočinek v tradičních termálních lázních onsen.

Ráno se vydáme autobusem k jednomu z nejkrásnějších symbolů Japonska, posvátné hoře Fudži. Zastavíme u nádherné šintoistické svatyně Fudži Sengen-džindža, stojící uprostřed malého cypřišového háje. V městečku Fudži-Jošida, nalézajícím se na páté stanici, v tradičním výchozím bodě pro výstup na horu, nás čekají úchvatné výhledy na majestátní vrcholek hory.

Po obědě nás pak bude čekat příjemně strávený čas a pár hodin odpočinku v tradičních japonských termálních lázních nazývaných „onsen“, jichž jsou po celé zemi rozesety stovky a do kterých místní rádi chodí za odpočinkem a očistou.

Po pobytu v lázních návrat autobusem na hotel v Tokiu v pozdních večerních hodinách.

6. DEN – Tradiční japonská zahrada v Nikkó
Výlet k chrámovému komplexu Nikkó uprostřed hor, kde budeme moci obdivovat pagody a tradiční japonské zahrady.

Ráno se vydáme vlakem do vyhlášeného poutního města Nikkó s úchvatným chrámovým komplexem uprostřed hor. Z vlakového nádraží půjdeme na krátkou procházku po hlavní městské třídě a dojdeme až k půvabnému červenému mostu Šin-kjó, k němuž se vážou četné místní legendy. Odtud nás bude čekat výstup k buddhistickému chrámovému komplexu Rinnó-dži. Zde si prohlédneme hlavní budovu Sanbuco-dó s působivými sochami bohů uvnitř, podíváme se i do chrámové pokladnice a tradiční japonské zahrady.

Dále budeme pokračovat kolem pětipatrové pagody zdobené znameními asijského zvěrokruhu až ke vstupu do hlavní svatyně celého komplexu Tóšó-gú zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíme známý reliéf tří opic, z nichž jedna si zakrývá oči, druhá ústa a třetí uši, jeden ze symbolů Nikkó. Postupně dorazíme až k proslulé bráně Kugurimon, na níž je vyobrazena tajemná spící kočka. Odtud se vydáme cedrovým lesíkem po 207 kamenných schodech až k hrobce Hótó, odkud se nám naskytne překrásný výhled do okolí.

V odpoledních hodinách budou moci zájemci navštívit další chrámy, případně se občerstvit v některé z restaurací, nakoupit suvenýry nebo se vydat do některého z místních muzeí. Před odjezdem zpět do Tokia se společně vydáme na krátkou příjemnou procházku kolem řeky, podél jejíhož břehu uvidíme asi padesát buddhistických soch, které jsou ozdobeny červenými čepičkami.

Ve večerních hodinách návrat s průvodcem vlakem na ubytování v Tokiu.

7. DEN – Moderní symbol města Umeda Sky Building
Prohlídka města Ósaky z vyhlídkové plošiny, procházka neonovou čtvrtí a plavba výletní loďkou po místním kanálu.

V brzkých ranních hodinách se vydáme vlakem do Ósaky, kde se po příjezdu ubytujeme. Odpoledne si prohlédneme Ósaku, rušné město, které kdysi plnilo funkci hlavního obchodního centra celé země. Nejprve se zájemci budou moci na město podívat pěkně shora – na programu je totiž vyhlídková plošina v působivé futuristické budově ze skla a oceli Umeda Sky Building, což je jeden z moderních symbolů města. Místní vyhlídka nese název „Plovoucí zahrada“ a je zavěšena ve výšce 170 metrů nad zemí mezi oběma věžemi mrakodrapu.

Dále budeme pokračovat ke známé nákupní pasáži Šinsaibaši – ráji všech milovníků nakupování. Zde nás bude čekat volný čas na ochutnání specialit nebo prozkoumání místních obchodů. Procházkou přes most Ebisu-bashi následně dorazíme až do fascinující neonové čtvrti Dótombori s množstvím restaurací, karaoke barů, heren, kin a divadel. Atmosféru této čtvrti si nejlépe užijeme z krátké plavby výletní loďkou po místním kanálu a poté už si může každý po svém vychutnávat zdejší lákadla.

Návrat na ubytování v Ósace s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.

8. DEN – Kjótská čtvrť Gion
Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do města Kjóto, které je doslova poseto historickými památkami.

Dnešní den bude patřit městu Kjóto, které po dlouhá staletí plnilo funkci hlavního města celé země a je doslova poseto chrámy a historickými památkami. Jako první nás čeká návštěva jedné z nejznámějších kjótských svatyní, Fušimi Inari, která je tvořena dlouhými klikatými chodbami složenými z tradičních červených a oranžových bran torii, které se postupně zmenšují.

Následně se přesuneme k působivému Klášteru třiceti tří komnat (Sandžúsangendó), v jehož sále je umístěno 1000 pozlacených soch bohyně milosrdenství, z nichž každá je jiná. Až si užijeme tajemnou atmosféru tohoto místa dosyta, navštívíme jednu z těch vůbec nejznámějších památek ve městě, Klášter čisté vody (Kijomizudera), zapsaný v UNESCO. Tento chrámový komplex je v Kjótu jedním z nejstarších a byl vybudován u pramene posvátné léčivé vody, ze které japonští věřící chodí pít. Navečer se přesuneme do slavné kjótské čtvrti Gion, staré čtvrti, ve které se dodnes školí japonské gejši. Třeba se také nám podaří nějakou gejšu během naší procházky zahlédnout.

Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.

9. DEN – Ostrov Mijadžima
Dnes se vydáme do města Hirošima, na které byla koncem druhé světové války svržena atomová bomba. Odpoledne se vypravíme na ostrov Mijadžima s proslulou plovoucí bránou, jedním ze symbolů Japonska.

Ráno pojedeme vlakem a dorazíme na jedno z nejsmutnějších míst novodobé historie, do města Hirošima, které je známé celému světu kvůli svržení atomové bomby na sklonku druhé světové války. V Hirošimě si nejprve prohlédneme působivé Mírové pamětní muzeum s dojemnými exponáty, které snad nikoho nenechají chladným. Následně se projdeme okolo četných památníků obětem útoku v tzv. Mírovém parku. Budeme moci zazvonit na Zvon míru a podívat se na Plamen míru, který bude uhašen teprve tehdy, až se svět zbaví nukleárních zbraní. U Mírového pomníku dětí se dozvíme o příběhu dívky, která věřila, že když složí tisíce jeřábů z papíru, uzdraví se z následků atomového útoku, a prohlédneme si také papírové jeřáby, které sem na její památku zasílají děti z celé země. Zastavíme se také u budovy bývalého Průmyslového paláce postaveného českým architektem, jehož stavba útok částečně přestála.

Abychom se po návštěvě smutného místa opět pozitivně naladili, vypravíme se v pozdějších odpoledních hodinách na ostrov Mijadžima. Dominantou tohoto kouzelného místa, na kterém nám budou společnost dělat desítky malých jelenů procházejících se mezi turisty, je plovoucí brána svatyně Icukušima-džindža, před kterou si snad každý návštěvník Japonska udělá „povinný snímek“. Večer můžeme věnovat procházkám po ostrově nebo třeba návštěvě některé z místních restaurací.

V pozdních večerních hodinách návrat vlakem na ubytování v Ósace.

10. DEN – Chrám Nanzen-dži v Japonsku
Opět se vypravíme do Kjóta a budeme pokračovat v prohlídce zenové zahrady, vydáme se stezkou filozofů a navštívíme překrásné chrámy.

Ráno se opět vrátíme vlakem do Kjóta, kde nás bude čekat prohlídka dalších impozantních chrámů a památek. Začneme chrámem Rjoán-dži v severozápadní části města, nejkrásnějším z místních zenových chrámů se známou zenovou zahradou, která skrývá mnoho hádanek a tajemství. Pokusíme se je poodhalit i my a následně se vydáme k nádhernému Zlatému pavilonu (Kinkaku-dži) obklopenému krásnou zahradou. Nemineme ani Stříbrný pavilon (Ginkaku-dži) z 15. století, od kterého podél kanálu vede asi dvoukilometrová Stezka filozofů – jedno z nejoblíbenějších míst ve městě k příjemným procházkám. Projdeme se po ní i my a dojdeme až k chrámu Nanzen-dži na samém konci kanálu.

Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.

11. DEN – Tradiční japonská zahrada v parku Kóko-en
Čtvrtek 4. října: Celodenní výlet šinkanzenem k nejznámějšímu japonskému hradu Himedži a návštěva zahrad, ve kterých si vyzkoušíme japonský čajový obřad.

Ráno se vydáme šinkanzenem k působivému sněhově bílému hradu Himedži, jednomu ze symbolů Japonska, zapsanému na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad je známý z mnoha filmů, např. z Posledního samuraje s Tomem Cruisem. Hrad na břehu řeky Senbagawa je největším ze všech středověkých hradů v Japonsku a také jediný, který se zachoval ve své původní podobě. Zájemci si budou moci prohlédnout fascinující hradní areál.

V odpoledních hodinách se vypravíme do nedalekého parku Kóko-en, který je tvořen devíti propojenými tradičními japonskými zahradami s různými tematickými založeními. Jedna ze zahrad je věnována čajovému obřadu a nachází se v ní elegantní čajovna, ve které si budeme japonský čajový obřad moci vyzkoušet i my. Poté bude následovat volný čas v městečku, který bude moci každý využít po svém – např. k procházkám nebo návštěvě muzeí.

Návrat do Ósaky na ubytování ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

12. DEN
Dle letového řádu individuální program. Transfer na letiště a odlet z Ósaky zpět do ČR.

13. DEN
Návrat do ČR.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEPESTANA O + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
24.5.-7.6.2019 , All Inclusive

17 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


RIU + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
3.6.-10.6.2019 , Polopenze

24 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Pestana Ocean Bay All Inclusive Resort

Funchal, Madeira
7.6.-12.6.2019 , All Inclusive

21 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Hotel Cais Da Oliveira

Caniço, Madeira
9.6.-16.6.2019 , All Inclusive

33 803 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Estalagem Monte Verde

11.6.-21.6.2019 , Snídaně

18 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 7.1


Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden

Caniço, Madeira
16.6.-23.6.2019 , Snídaně

34 095 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Pestana Ocean Bay

20.6.-25.6.2019 , All Inclusive

22 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Roca Mar

Caniço, Madeira
17.6.-26.6.2019 , All Inclusive

32 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Pestana Carlton Madeira Ocean

Funchal, Madeira
27.6.-11.7.2019 , Polopenze

58 519 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Dom Pedro Baia

Machico, Madeira
19.7.-29.7.2019 , All Inclusive

37 190 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Four Views Oasis

Caniço, Madeira
29.7.-2.8.2019 , Polopenze

18 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.1
Hotel na mapě


Vidamar Resorts Madeira

Funchal, Madeira
1.8.-8.8.2019 , Polopenze

41 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Residencial Monumental

6.8.-16.8.2019 , Snídaně

16 480 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 2, hodnocení: 7.9


Royal Orchid

13.8.-20.8.2019 , All Inclusive

30 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.9
Hotel na mapě


Fourviews Monumental Lido

Funchal, Madeira
6.8.-21.8.2019 , Polopenze

34 656 Kč

Doprava: Letecky (Katovice, Vratislav)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.6
Hotel na mapě


Quinta Splendida

Caniço, Madeira
7.8.-21.8.2019 , Bez stravy

32 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Madeira Panoramico

Funchal, Madeira
19.8.-26.8.2019 , Polopenze

28 960 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Do Campo S Pronájmem Vozu

19.8.-28.8.2019 , Polopenze

29 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


DOM PEDRO + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
23.8.-30.8.2019 , Polopenze

25 480 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Dorisol Estrelicia

Funchal, Madeira
29.8.-5.9.2019 , Snídaně

20 695 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 8.2
Hotel na mapě


Four Views Oasis

Caniço, Madeira
28.8.-9.9.2019 , Snídaně

24 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.1
Hotel na mapě


Quinta Do Alto De Sao Joao

6.9.-13.9.2019 , Snídaně

19 890 Kč

Pobytové, U moře, Akce
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Royal Orchid

Caniço, Madeira
13.9.-18.9.2019 , Snídaně

17 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.9
Hotel na mapě


Pestana Miramar

Funchal, Madeira
16.9.-23.9.2019 , Polopenze

29 580 Kč

Pobytové, U moře, Akce
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Castanheiro Boutique Hotel

Funchal, Madeira
1.10.-16.10.2019 , Snídaně

33 106 Kč

Doprava: Letecky (Katovice)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.3