Booking.com

Zimní multi-city letenky 2v1: Athény + Řím od 1 515 Kč

Navštivte Athény a Řím – dvě starověká města během jednoho týdne. Zimní multi-city letenky z Bratislavy či Vídně koupíte od 1 515 Kč. Milovníci historie a antických památek si rozhodně přijdou na své.

Půjde také o kulinářský zážitek, ochutnat můžete řecké speciality – Souvlaki, Tzatziky a Kuluri a v Římě pak pravou italskou pizzu, lasagne či Tiramisu.

Příkladový termín 1. – 10.12. 2018    cestovní období: prosinec a leden

VÍCE TERMÍNŮ

Vyhledejte si zimní trip

Trip si můžete vyhledat podle vlastních představ přes vyhledávač eurotripů Flightics, kde si navolíte flexibilní data odletu (př. 1.1. – 10.4.) a dobu pobytu v každém městě (např. 2 – 3 dny). Vyhledávač projde celé 2 měsíce a sestaví nejlevnější Eurotrip s nízkonákladovkami po Evropě.

Co si nenechat ujít v Athénách? 

V Athénách určitě neminete dominantu a symbol Athén – Akropolis.  Do přístavu Pireus se dostanete metrem, jednosměrná jízdenka po Athénách stojí 1 euro, denní jízdenka Vás vyjde na 3 eura. Vydejte se také na horu Lykavittos, odkud budete mít náherný výhled na celé Athény i Akropolis.

Co vidět v Římě? 

V Římě rozhodně nezapomeňte navštívit Koloseum, Fontánu di Trevi, Španělské schody, nádherný Andělský hrad, slavné Forum Romanum či Pantheon. Taktéž navštivte Vatikán a katedrálu SV. Petra. Do centra Říma se dostanete busem spol. Terravision za 8 euro, zpáteční jízdenka.

martieda / Pixabay

Ubytování

Ubytování v Athénách pořídíte ubytování kolem 1 300 Kč se snídaní,  poblíž centra Říma vás pak vyjde na 1 600 Kč. Ubytování hledejte přes booking.com  nebo na AIRBNB se slevou na první ubytování (725 Kč).