Booking.com

Zjistěte, co skrývá prezidentský palác v Abú Dhabí. Jedna jeho část byla právě zpřístupněna veřejnosti

30. 3. 2019

Prezidentské sídlo leží na břehu Perského zálivu nedaleko Emirátského paláce, nejdražší hotelové stavby na světě. V březnu bylo částečně zpřístupněno široké veřejnosti.

V reprezentativních sálech prezidentského paláce můžete obdivovat také honosné lustry, které do Abú Dhabí dodala česká firma Foibos, výrobce dekorativních uměleckých předmětů a svítidel.   

Korunní princ Abú Dhabí a místní „otec vlasti“, šejk Zajíd, přichystal pro návštěvníky hlavního a druhého nejlidnatějšího města Spojených arabských emirátů dárek s velkým D. Před nedávnem totiž oznámil, že prezidentský palác zpřístupní veřejnosti. Procházka po jeho mramorových chodbách je vskutku velkolepá. Nebraňte se a podlehněte jejich oslnivé záři.

Pokud váš poznávací zájezd do Abú Dhabí nezahrnuje jen koupání, slunění a zásobování vitamínem D, návštěvu tohoto velkolepého sídla si prostě nesmíte nechat ujít. 

Nově zpřístupněná část prezidentského paláce, Qasr Al Watan neboli Palác národa, byla sice dokončena již v roce 2017, první návštěvníci si však její interiéry mohli prohlédnout až letos v březnu. I vy se teď můžete projít po chodbách, po nichž doteď kráčely jen významné hlavy států a vlád celého světa, papeže Františka nevyjímaje.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.