Booking.com

Zvířecí města v Japonsku: Kočky, králíci, opice, jelínci, ale i lišky na každém kroku! Zážitek, který oceníte.

30. 4. 2019

Japonsko je proslulé nejen gejšami a sushi, ale i zvířecími ostrovy, vesničkami a městy. Najdete mezi nimi takové, které by zlákaly i vás? Jaké zvíře je to vaše vůbec nejoblíbenější? Tady jsou naše tipy, jak strávit v Japonsku zajímavý den a poznat kus místní „zvířecí“ kultury. 

1. Ostrov ovládaný kočkami

Kousek od rušného města Sendai si přijdou na své milovníci koček. Malý ostrov Taširodžima je řídce obydlen asi jen stovkou lidí, zato kočkám se zde náramně daří, je jich tu několikrát víc než lidí.

Kočky tu dřív pomáhaly bojovat proti hlodavcům a byly za odměnu štědře krmeny rybami. Místní věří, že krmení koček přináší štěstí a bohatství. Zajímavé je, že na ostrově nikdo nechová psy, aby se tu kočkám lépe dařilo.

V období Edo se obchodovalo s hedvábím a drahými látkami, a ty bylo potřeba chránit před zničením hlodavci, kteří si v nich s oblibou dělali svá hnízda. Časem tato populace koček začala nesmírně růst, zatímco lidská populace klesla na méně než 100 obyvatel. Dnes na tomto malém ostrůvku připadá na jednoho obyvatele šest koček.

Vzhledem k tomu, že 83 % obyvatel je klasifikováno jako starší, jsou ostrovní vesnice označovány jako „terminální vesnice“, což znamená, že pokud je 50 nebo více procent obyvatelstva starších 65 let, přežití vesnice je ohroženo.

Většina lidí, kteří žijí na ostrově, se podílí buď na rybolovu, nebo pohostinství. Ostrov má i svoje kočičí osobnosti, o kterých byly natočené dokumenty a díky tomu napomohly turismu.

Pro návštěvníky, kteří chtějí na chvíli zůstat, jsou tu speciální prázdninové domy, které navrhl slavný manga umělec Šótaró Išinomiri. Domy jsou stylizované do tvaru koček, takže návštěva ostrova bude ještě intenzivnější, pokud se rozhodnete v jednom z kočičích domů přespat.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.